Videovalve

Eemalt jälgimine

Eemalt jälgimise on teinud Dahua väga lihtsaks. Dahua on loonud programmi Smart PSS mis on täiesti tasuta ning töötab nii Windows kui Mac operatsioonisüsteemidel töötavate arvutitega. Unarusse pole jäetud ka nutitelefone. Programm ühildub suurepäraselt nii Andoird kui IOS süsteemidel töötavate nutitelefonidega. P2P – Dahua cloud connection on toetatud, see on kõige moodsam ja lihtsam viis salvestiga internetiühenduse loomiseks. Ühenduse seadistamine on ülilihtne, nutiseadmetel piisab vaid QR-koodi pildistamisest. Arvutibrauseris tuleb minna aaressile – www.easy4ip.com ja sisestada salvesti seerianumber. Erladi IP aadressi ja portide suunamine pole enam vajalik!

Kaamera valik

Kaamerad on põhiliselt kahte tüüpi – kuppelkaamerad ning torukaamerad. Enamus Dahua poolt toodetud kaameraid on mõeldud nii väli kui ka sisetingimustesse – mis teeb valiku veel paindlikumaks. Kuppelkaamerad kinnitatakse tavaliselt kas lae plaadikülge või välja katuseräästa alla. Torukaamerad paigaldatakse üldiselt seinale ning kinnituseks kasutatakse vastavaid ühendustoose. Objektiiv – Varifokaal või Fikseeritud objektiiv? Varifokaal objektiivi puhul on teil võimalus pilti suurendada ja ja fokuseerida vastavalt vajadusele. Üldjuhul on sellised kaamerad paremad välistingimustesse kus võib olla vajadus suurendada teatud ala. Fikseeritud objektiivi puhul kaamera vaatenurka muuta ei saa. See on juba tehases ära seadistatud ning tervatatud. Fikseeritud objektiiviga kaamerad on üldiselt natuke soodsamad kui varifokaal objektiiviga kaamerad. Smart IR valgustus öösel Kõik meie poolt pakutavad kaamerad on varustatud ka Smart IR valgustusega. Smart IR tähendab, et kaameral on sisseehitatud infrapuna lambid, mis valgustavad ka kõige pimedamaid ruume.

Salvestid

Tänapäeval on salvesteid kitsalt signaalitüübi järgi lahterdada keeruline, paljud seadmed on multisüsteemsed. Seega võib sama salvesti figureerida mitmes tootegrupis. Salvesti valikul lähtu alati põhimõttest, et seade peaks olema sinu miinimumvajadustest võimekam, mitte vastupidi. On väga paha kui salvesti vähese jõudluse tõttu ilmneb hilisema ekspluatatsiooni käigus, et maksimaalset pildikvaliteeti või salvestuskiirust ei olegi võimalik iga sisendi kohta kasutada. Salvesteid on nii PoE pesadega ja ilma PoE pesata. Mida tähendab PoE? PoE tähendab “Power over Ethernet” ehk kaamera saab nii signaali kui ka toite samast kaablist. Üldiselt on selleks kaabliks kvaliteetsem CAT5 või CAT 6 kaabel. PoE salvesti puhul, ei tohiks kaabli pikkus ületada 100m. Salvesteid on saadaval 4, 8, 16, 32 ning 64 pesaga, mis peaksid rahuldama keskmise vajadusega videovalve lahendused. Saadaval on ka suuremad salvesteid. Kõvakettad salvestile – Keskmiselt oleme arvestanud kõvaketta mahtu 500 GB kaamera kohta. See tagab salvestusmahu kuni 30ks päevaks. Kaasaegsemaid salvesteid saab seadistada ka nii, et salvestisse saadetakse ainult oluline liikumispõhine info.